קושי כהזדמנות להתפתחות אישית

יציאה בשאלה, הגדרה מינית חדשה, הגירה או שינוי מקצועי.. מערבים שינוי זהות 
תהליכים כגון שינוי מין, הגירה, שינוי אמונה דתית.. לא מסתיימים ביום אחד. הם מורכבים וממושכים ומחייבים גם שינוי שפה, לבוש, אמונות, הרגלים, אופן שיפוט.. למעשה בתוכם חווים כניסה מחדש לחברה אנושית אחרת, כמו ממש מההתחלה.. מכרים והסביבה הקרובה לרוב מקשים בהתיחסם אל הפרט באופן שלא מותאם לתחושותיו הפנימיות.
מודעות עצמית וכאבים פסיכוסומטיים

ככל שהחלק המודע שלך 'לא מעוניין להתמודד' עם נושאים מסוימים המציפים בחרדה או בתחושות שליליות אחרות, הוא מעביר את הנושא לאחסון ב'ארכיון'.. כלומר בגוף. מעניין להבין תופעות פסיכוסומטיות שונות בהקשר של נושאים לא מטופלים מעוררי התנגדות.

הבנת הדיכאון עשויה להפחית את עוצמתו ותדירותו

דיכאון, יכול להופיע בתדירות שונה, ממספר ימים בשבוע, בחודש, בשנה, כמצב חוזר ונשנה, או כתקופה חד-פעמית, כתוצאה של נסיבות חיים כמו פיטורין או איבוד אדם אהוב. דיכאון יכול להיות כזה המאפשר תפקוד רגיל, או כזה המונע תפקוד לחלוטין. האם יש מכנה משותף לכל אלו החווים דיכאון? אם הנך חווה מדי פעם מצב רוח עכור, עצוב, מדכא, 'שמוריד אותך למטה', תמצא/י עניין במאמר. אם יש אדם ששיתף אותך בָדיכאון שהוא/היא חווים שלח/י לו את הלינק...

אכילה רגשית

כל כך קל להתמלא מאוכל, וכל כך לא פשוט להרגיש מלאות... באלו מקרים האוכל משמש גם אותך כמענה לרגשות חסרים או כמענה למצב רגשי לא פתור? לאכול זה רק כשרעבים? כמה פעמים עבורך לאכול, זה כדי להתמלא מבחוץ במשהו מרגיע? כי מרגישים חייבים.. "אני חייב/ת משהו מתוק", "אני צריך קפה", "אני חייב/ת להכניס משהו לפה" מוכר? גם לך יש מצבים שבהם האוטומט שולט בך? מאמר זה נכתב גם עבורך.

עד  כמה ליגיטימי בעיניך להיות רווק לכל החיים?
החיים כיחיד, כאדם יחיד, הם לא פורמט החיים המקובל כיום, למרות שיותר ויותר אנשים מתנהלים כיחידה עצמאית של אדם מבוגר אחד - בכללם רווקים או גרושים. מה עמדתך מול התקיימות אדם בוגר בגפו? המושג רווק דורש שינוי. במקום רווקות - מילה היוצאת משורש ר.י.ק ומייצגת ריקות, אתייחס לאדם היחיד כאל יחידי, ואל אורך החיים שהוא מנהל כאל יחידאות.
חרדה כללית, חרדה חברתית, דימוי עצמי נמוך, פחד קהל, אגורופוביה
לא תמיד אלו החשים פחד בעוצמה או תדירות גבוהים, מודעים למחיר שהם משלמים בגין ההימנעות, החששות והספקות המנהלים אותם. החרדה מצמצמת את היכולת לבוא לידי ביטוי בדרגות שונות עד כדי הסתגרות ובידוד חברתי. האם יש מכנה משותף לכל סוגי החרדות והפחדים?

קושי בהווה עשוי להוביל להתחזקות ולהתפתחות: אם "כך אי אפשר יותר להמשיך", קושי בהווה יסייע לך לצאת ולחפש פתרון. תהליך אישי, לא מתוכנן עבור אלו המצפים ל סדר' את הכל לאחר מפגש יחיד. אבל, תהליך טוב עם מטפל טוב, עוזר לגייס אומץ לב, להסכים להודות באמת, לקחת אחריות על מה שצריך, להתאים ציפיות למציאות, לבחור בחירות, לבדוק פתרונות, וגם להשתנות. לכניסה למאמר יש להקליק על התמונה שבצמידות.