פחד מפרידה | סיום קשר זוגי

מכיר/ה את הדילמה, אם לסיים את הקשר הזוגי הנוכחי או שאולי יש דרך טובה יותר להמשיכו? חיפשת דרך לדעת אם בן הזוג מתאים לך? אם נועדתם לחיות יחד, להזדקן יחד? לפעמים נדמה לך שהאושר והסיפוק נמצאים אי שם.. מחוץ לקשר הנוכחי? למרות שאין תשובה אחת נכונה לכולם, יש שאלות שמעסיקות בזמן זה או אחר (כמעט) את כולם. אם הנך כנה והאמת חשובה לך, יש כיוון שכדאי להכיר:

מדוע הקשר הקיים לדעתך לא מתאים לך?

ראשית, דרושה בהירות לגבי הסיבות המניעות אותך לעזוב. תוכל/י להכין רשימה כתובה לעצמך?
האם
 מדובר בתכונות של בן/בת הזוג שנראות לך לא מתאימות, לא נסבלות, לא הולמות את מי שהנך? האם זו ההתנהגות של בן/בת הזוג, שבמקרים מסוימים מוציאה אותך מדעתך? שמכעיסה וממש מרחיקה אותך רגשית מהקשר? האם זה מצבו (הכלכלי, הבריאותי, המשפחתי) של בן/בת זוגך שלא מתאים לך? או שאינך חווה אותה עוצמת משיכה שבעבר כן חווית כלפי בן/בת זוגך? גם וגם?

מה עוצר אותך מלעזוב/לסיים קשר?

ככל שקשר זוגי הופך משמעותי/ממושך יותר, ומעורר יותר ציפיות להמשך, קשה יותר לסיים אותו.. נכון, רובנו חצויים בנוגע לפרידות. מצד אחד, נרצה להיפרד מצד שני נעדיף להישאר. אז מה עוצר אותך מלעזוב?
חקירת המניעים שלך תוביל להבנות טובות יותר עליך, ועל הנושאים שעליהם עדיין תצטרכ/י לפתח בתוכך כדי להמשיך הלאה לשלב הבא. 

 

כדאי להקשיב לפחדים/למחשבות, באופן שיאפשר לך לקבל מהם חכמה. במיוחד אם אינך מוכנ/ה לפרידה עדיין. במיוחד כשעבודה נוספת (עם עצמך) מחכה לך בתוך הקשר הזה, שרק אם תבצע/י אותה, תוכל/י להתקדם. מה זה אומר תכלס לגבייך? נוכל לברר יחד בתהליך אישי. 

קשר שסיים את תפקידו, שכבר למדת או הפקת ממנו כל מה שהיית אמור להפיק, פשוט יסתיים. הפרידה לא תעלה בך ייסורים. יותר מזה, הקשר עשוי להסתיים בדרכים מפתיעות שגם לא תלויות בך! אולי אף תהייה בך תחושה של שלמות נינוחה ותוכל לחוש הודיה כלפי בן/בת הזוג על התקופה המשותפת שעברתם, עם כל מה שהיה בה. תחושות כאלה, של שלמות, הן סימן טוב, לכך שהקשר עשה את שלו. 

סיום קשר זוגי

יתכן, שקשר זה קיים בחייך, כדי לאמץ ולחייב אותך להגיע הלאה, ללמוד משהו נוסף שמחכה להבנתך. מהו הדבר?

הערה חשובה: גם קשרים מסוג אחר יכולים להיות 'קשים' כמו קושי שחווים בזוגיות. התבונן לרגע ביחסים משמעותיים אחרים בחיך, גם הם יכולים לקבל ממך תשומת לב על מנת להיות הרמוניים יותר, יחסים ששתולים עמוק בתוך חייך, שלא ניתן לסיימם כך פתאום, אך שפוגמים בשלוותך... במיוחד מול בן משפחה, אך גם מול בוס 'בעייתי', שכן, ספק, מורה/פקיד בו הנך תלוי כרגע וכד'. לא לכל תהליך תוכל לרתום גם את הצד השני, אך בוודאות, תוכל להגיע לתוצאות מספקות אם תבחר לקיים תהליך בעצמך. התשובות שתקבל/י באמצעותי בשלב ראשון, תהיינה קשורות בברור תפקידו של אותו אדם בחייך, והאתגרים שהוא מציב בפניך שאמורים לתרום להתפתחותך. בשלב השני, תקבל הבנות לגבי האופן בו תוכל לבצע בפועל את ההתקדמות שלך. הנסיון מראה, שככל שמבצעים את השינוי ברצינות באופן אישי, משתנים גם היחסים, בעייתיים ככל שיהיו בהווה.

לייעוץ אישי, הנך מוזמנ/ת ליצור קשר, ולקבל תשובה.