קושי כהזדמנות להתפתחות

קושי בהווה עשוי להוביל להתחזקות ולהתפתחות: קושי מחייב אותנו לצאת מגבולות עצמנו "כי כך אי אפשר יותר להמשיך", לצאת מהמוכר ולחפש פתרון. בגלל שתהליך שינוי אמיתי אינו קסם.. ולא מושג במפגש חד פעמי, צריך להתמיד ולהגיע, לפנות משאבים ולהיות כנה, לא כל מי שצריך התייעצות או טיפול, בא. האם הנך מאלו המחזיקים בציפיות מציאותיות, בתחומי חיים אחרים? למשל בהכנות שבועיות לריצת מרתון? באימון יומי לשיפור הטכניקה על כלי נגינה? בשמירה על תזונה מתאימה על פני זמן עד לקבלת המשקל הרצוי? (וכד') ייעוץ זוגי או תהליך אישי, לא מתוכנן עבור אלו המצפים ל סדר' את הכל לאחר מפגש יחיד. אבל, תהליך טוב עם מטפל טוב, עוזר לגייס אומץ לב, להסכים להודות באמת, לקחת אחריות על מה שצריך, להתאים ציפיות למציאות, לבחור בחירות, לבדוק פתרונות, וגם להשתנות. לכניסה למאמר יש להקליק על התמונה שבצמידות.

התמודדות אישית בנושאים שונים

רבים ומגוונים הנושאים דרכם אדם עושה תהליך אישי, משנה חיים (לינק על התמונה מעביר לדף המאמרים).

אם תמצא/י עניין במאמר כלשהו, עבורך או עבור אדם ששיתף אותך במה שהוא/היא חווים, שלח/י לו את הלינק למאמר, ואם היית מעוניינ/ת בהרחבה בנושא ספציפי, תוכל/י לבקש דרך דף צור קשר.

קושי בזוגיות | לקראת זוגיות | אחרי זוגיות
זוגיות הוא אחד הנושאים המשמעותיים ביותר היות והוא נוגע לעומק, ביחסים. גם היעדר זוגיות לאדם הכמהה לזוגיות, מביאה אותו לעסוק בנושא הזוגי דרך הזוגיות שהיה רוצה לחוות. ככל שאדם מצליח לכונן יחסים משמעותיים וחיוביים, ביותר אזורים בחייו - מול ילדיו, מול מעסיקיו, לקוחותיו, הוריו, אחיו, זר שבא עימו במגע, כך נדע שהוא יותר "טוב ביחסים" ונוכחותו תהווה לנו השראה. לרובנו, יש עוד מה ללמוד.. על יחסים. זוגיות - היא סוג של בית-ספר למימוש מטרה זו.